ForumFacebook
Zarejestruj się na nowym forum internetowym!


Rajd Cieszyńska Barbórka
16.11.2012 17.11.2012

Więcej informacji

Ogólne informacje
Podział na klasy
Kalendarz RPP 2012
Tabela wyników
Sylwetki zawodników

zawodnik.RajdowyPuchar.plStrefa Zawodnika
konkurs.RajdowyPuchar.plStrefa Konkursowa
tv.RajdowyPuchar.plFilmy z Rajdowego Pucharu Polski
vrt.RajdowyPuchar.plRajdowyPuchar.pl DARK DOG VRT
m.RajdowyPuchar.plRajdowyPuchar.pl w telefonie
Rajdowe cytaty

Wyprostować krajobraz przed przednią szybę - Marek Klementowicz

Rajd Finlandii 2003. Marcus toczy zażartą walkę z Markko Martinem, na jednym z oesów prawie nie wpada do rowu. W strefie serwisowej reporter mówi Gronholmowi: - Marcus, Markko Martin mówi, że może pojechać o wiele szybciej, a ty? - Tak mówi? (śmiech). Zobaczymy, ja już o wiele szybciej nie mogę.

Rajd Szwecji 2003. Marcus jedzie jak w transie i nie pozwala się dogonić Tommi Makinenowi. Makinen kończy odcinek specjalny, zwalnia i jak zawsze pilot podaje informację dla zespołu, że zawodnik ukończył odcinek specjalny: Kaj Lindstroem: - Stage is clear for Marcus...ooo...Tommi, sorry!

Rajd Cypru 2003. Niezwykle skoncentrowany Petter Solberg walczy o zwycięstwo, przejeżdża pod drzewem i do samochodu przez wywietrznik w dachu wpada ptak. Na końcu oesu wymiana zdań: Phil Mills: - Mieliśmy szczęście z tym ptakiem Solberg: - Co? Z jakim ptakiem? Phil Mills: - Z tym, co wpadł do wnętrza, przez wywietrznik w dachu, złapałem go!

Rajd Cypru 2003. Marcus ma problemy z układem przeniesienia napędu w Peugeot 206 WRC. W końcu w akcie desperacji wymontowuje fragment układu napędowego, czyli ma już napęd tylko na jedną oś! Rusza do oesu, ale na lekkim wzniesieniu auto wyraźnie nie chce jechać, okazuje się, że jest to problem z układem kierowniczym. Gdy Timo Rautiainen wyjaśniał, że nie pojadą dalej, Gronholm mówi do Provery: - So, goodbye. Na to szef Teamu Peugeota śmiejąc się mówi: - Czas na drugie cygaro.

Rajd Finlandii 2003. Petter Solberg uzyskuje nie najlepszy czas na jednym z oesów i jest wyraźnie zmęczony. Reporter: - Petter, masz kiepski czas, co się stało? - Miałem największy w życiu problem z musem (ang. "mousse")! Jestem wykończony! (chwila ciszy, konsternacja)... - Co się stało, stał na drodze? - O czym ty mówisz? - Czy łoś (ang. "moose") stał na drodze? - Nie łoś tylko mus w oponie, uderzał o nią i powodował wibracje!

Argentyna 2003. Marcus Gronholm uderza w skałę i urywa tylne, prawe koło, na mecie oesu repporterka pyta się: - Marcus, co się stało? - Uderzyliśmy przy dużej prędkości w skałę, myślałem, że coś urwaliśmy, ale jedziemy dalej! - Ale się uśmiechasz! - A dlaczego nie?

Reporter pyta Manfreda Stohla: - Manfred co myślisz o nowym Peugeocie 307 WRC, wcześniej przecież jeździłeś Xsarą? - 307-ka jest trochę dłuższa od Xsary, ale po paru testach urwałem oba zderzaki i było OK

Na rajdzie Finlandii w roku 1999 padał deszcz. Reporter zadał pytanie: - Jaki rodzaj opon założyłeś? Juha Kankunnen odpowiedział: - Czarne, okrągłe Pirelki.

Markku Alen: Maximum atak na początku odcinka... a potem trochę mniej.

Rok 2003. Konferencja prasowa w Finlandii... - Powiedz Petter, czy fani Martina, których są tutaj rzesze, mogą się równać z Twoimi fanami? - Tak, fani Markko są bardzo mili, wspierają nie tylko jego ale i innych. Moi fani nie mogą się z nimi równać - na ostatnim oesie wszyscy stali tylko z norweskimi flagami... - [Burns]: Fani Pettera są na oesie, bo tak są narąbani, że nie mogą stamtąd wyjść. - [Solberg]: Muszę zaznaczyć jedną rzecz, widziałem dzisiaj dwóch fanów Richarda. Jeden stojąc sam trzymał angielską flagę, a drugi pokazywał mu 'to' (pokazując środkowy palec). - [Burns]: I miał rację.

Jednego roku Tommi Makinen podczas rajdu NZ: - Samochód ma jakąś awarię, nie wiem co jest nie tak. Ja tego nie zrobiłem.

Rajd Monte Carlo '2004. Rozmowa na trasie Markko Martina i Michaela Parka [Park]: - Dawaj stary, przecież widzisz więcej... i 6 prawy [Martin]: - Sp....j

Stig Blomquist został kiedyś zapytany dlaczego tak często roluje swoim Saabem, na co ten odparł: - Hamulce czasami zawodzą, więc jest to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda.

Dziennikarz kenijskiego radia w śmigłowcu: - Widzimy bardzo dużo kurzu i pyłu...na szczęście za samochodem.

Ostatni, bardzo ciasny zakręt odcinka specjalnego. Juha tyłem auta wypada poza drogę i ląduje w rowie. Po chwili z niego wyjeżdża, lecz zatrzymuje się na poboczu. Zawieszenie urwane, a spod maski wydobywa się dym. Juha przez radio do teamu: - Mamy mały problem z przegrzaniem....

Rok 2003, McRae i Ringer w ostatniej chwili unikają wypadku. - Ale mieliśmy farta. - No, małego.

Rok 2004, podczas rajdu Antony Warmbold spogląda we wsteczne lusterko: - O k..., to Duval!

Po testach na Korsyce: - Freddy, jakich modyfikacji dokonałeś w 307-ce? - Nie mogę nic powiedzieć. Gdybym coś powiedział, to by mnie zwolnili...hmm...oni już mnie zwolnili.

Po pierwszym przejeździe bardzo szybkiego odcinka, Simon Evans został zapytany: - I jakie to uczucie jechać 240 km\h na takim oesie? - Poczekaj niech sprawdzę gacie, bo nie wiem czy się zes..., czy miałem orgazm.

Juha Kangas po zgnieceniu Lancera: - Nie, nie, prędkość była OK... tylko zakręt trochę za ciasny.

Colin McRae: - Zapytajcie walijskiego czarodzieja.

Rajd Szwecji, reporter zadaje pytanie: - Marcus, dlaczego dzisiaj nie przyspieszyłeś? - Samochód za bardzo się ślizga, droga zbyt wąska, a rowy za głębokie.

Rok 2004, Rajd Finlandii. Marcus ma problemy ze skrzynią - brak czwartego biegu, lecz mimo to uzyskuje dobry czas. - [Marcus do reportera]: Możesz powiedzieć Corrado, że trzy wystarczą.

Marcus na oesie: - Chciałem wybrać inne opony, ale ci z teamu swoje...bla bla blaaaa.

Rok 2003, Rajd Wielkiej Brytanii. Policjant zatrzymuje Gronholma w Peugeocie 206 bez jednego koła. - [policjant]: Nie może Pan tym samochodem jechać. - [Marcus]: - Ależ mogę, jeśli tylko Pan mi pozwoli.

Na jednym z oesów w Meksyku Marcus wyprzedził Pettera o 5 sekund. W drodze na konferencję prasową Gronholm do Solberga: - Petter, jeździsz jak stara panienka.

Rok 2004, Rajd Meksyku: - [reporter]: Marcus, jakieś problemy? - [Gronholm]: Zgadnij?! Nie mamy wspomagania! A przed nami jeszcze dwa długie oesy! Mam dość tego samochodu!

Rok 2005, Szwecja: [Marcus]: Nienawidzę tego oesu. [reporter]: Dlaczego? [Marcus]: Nie wiem, po prostu nienawidzę.

Rok 2004, Rajd Japonii. Marcus za bardzo przycina zakręt i mały krzak wbija się w zderzak. Na mecie odcinka: - Zakosiłem świąteczne drzewko.

Rajd Szwecji '2005: - [Marcus]: Nie lubię tego cholernego odcinka. - [reporter]: Dlaczego? - [Marcus]: Jest za blisko norweskiej granicy.

Rok 2004, konferencja prasowa w Nowej Zelandii: - [reporter]: Znamy już te wszystkie wady waszego samochodu, ale czy możesz powiedzieć o nim coś dobrego? - [Marcus]: Tak, to kabriolet.

Rok 2003, Rajd Katalonii, pada ulewny deszcz. Marcus na mecie odcinka: - Nasze opony tu się nie sprawdzają. Założę się, że Petter i Tommi będą tu mieli najlepsze czasy. W przeciwnym razie zjem swoją czapkę. Źródło: www.wrc.waw.pl, własne

Kalendarz
Rajdowy Puchar Polski 2013
1.
Rajd Świdnicki
2.
Rajd Mazowiecki
3.
Rajd Wisły
4.
Rajd Gdańsk Baltic Cup
5.
Rajd Karkonoski
6.
Rajd Rzeszowski
7.
Rajd Dolnośląski
8.
Rajd Barbórka Cieszyńska
Zobacz pełny kalendarzWięcej...
Najnowsze galerie


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Marcin Hennek


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Mirosław Jąkała


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Marcin Godyń


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Zbyszek Bury


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Łukasz Kufner


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Maciej Niechwiadowicz
Zobacz wszystkie galerieWięcej...
Ostatnio dodane filmy
» xDbhbWTCCPKhXousr
» rkXkexdysJX
» HrDAdDlKiNiYzj
» APUbRgcScIEWzfWUoUeu
» zqdrXDkFFmd
» ZGrGZPjTEe
» aRHldGBDnjG
» 7 Rajd Czechowicki 2013 | AKCJE [MotoRecords.pl]
Zobacz więcej filmówWięcej...