Od tego sezonu - Rajd Nadwiślański
28/03/2013 18:57

Pomiędzy 10 a 11 maja rozegrana zostanie druga runda Rajdowego Pucharu Polski. Będzie to mocno odświeżony Rajd Mazowiecki, który zmienia nazwę na Rajd Nadwiślański. Kolejną dużą zmianą jest także baza rajdu, która przeniesiona zostanie do Puław.

- Witam na profilu Rajdu Mazo... o przepraszam Rajdu Nadwiślańskiego - napisał na oficjalnym fan page Rajdu jego Dyrektor, Krzysztof Maciejewski. - Przez ostatnie lata nasza impreza przeszła ogromna metamorfozę. Wiem, że część osób pamięta jeszcze trasy Rajdu Mazowieckiego z okolic Otwocka. Świat idzie do przodu, startują coraz szybsi kierowcy w coraz lepszych samochodach, trzeba było poszukać innych, ciekawszych tras. Poszukiwania zaprowadziły nas 2 lata temu na tereny województwa lubelskiego. Nasz wysiłek został doceniony przez zawodników i powoli tracimy przydomek „rajd 1000 prostych”. Właściwie funkcjonuje on tylko wśród osób które od kilku lat nie były u nas na rajdzie.

- W tym roku szykujemy kolejne zmiany, jedną z nich jest przeniesienie bazy Rajdu do Puław aby skrócić dojazdy do odcinków specjalnych. Pojawi się również zupełnie nowy odcinek specjalny a długie fragmenty trasy prowadzić będą wzdłuż Wisły. Szkoda nam nazwy Rajd Mazowiecki ale nowa nazwa znacznie lepiej oddaje lokalizacje imprezy. Zanim pojedziecie na Rajd Wisły zapraszam do nas na Rajd Nadwiślański.

Fot. T. Kaliński