Ruszyły przygotowania do 5. Rajdowej WOŚP!
14/12/2012 16:38

Grupa PolskieRajdy.pl oraz Automobilklub Południowy zapraszają na piątą edycję sportowej imprezy, z której cały dochód przeznaczony zostanie na ratowanie życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Sama impreza to wspaniała rozrywka, możliwość przeżycia niezapomnianych chwil i przede wszystkim - pomoc dla potrzebujących.

Pomysłodawcą 5 Rajdowej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (w skrócie Rajdowej WOŚP) jest Gabriel Borowy. Wraz ze swoją rodziną oraz znajomymi ze świata rajdowego w styczniu 2009 roku szczęśliwie udaje mu się zorganizować pierwszą edycję Rajdowej WOŚP w Makowie Podhalańskim.

Przez pierwsze cztery lata organizowania imprezy jej cechą charakterystyczną były przejazdy-licytacje z kierowcami rajdowymi. Dopiero w 2011 roku zadebiutowaliśmy z organizacją amatorskiego rajdu samochodowego, który rozegrany został także w roku kolejnym. Również w tym roku 35 zawodników stanie do walki o nagrody i zwycięstwo w naszej imprezie. W ten sposób udało się łącznie zebrać ponad 48 tysięcy złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Lokalizacją tegorocznej imprezy będzie tak jak w roku ubiegłym scena „Makowianka”, a trasa wytyczona będzie ciasnymi uliczkami Makowa Podhalańskiego. Tu warto podkreślić fakt, że w tym roku będziemy jeździć po nowej nawierzchni - śliskiej i równej kostce brukowej. Tradycyjnie już prócz licytacji z gwiazdami polskiego motorsportu (zawodnicy z rajdowych i wyścigowych mistrzostw Polski, Rajdowego Pucharu Polski) czy driftu, które z pewnością przyniosą wiele emocji, wraz z Automobilklubem Południowym zorganizujemy rajdową imprezę dla kierowców-amatorów. Według wstępnych oszacowań organizatorzy spodziewają się około 70 samochodów rajdowych, a w tym rajdówki, których moc niejednokrotnie przekracza 300 koni mechanicznych!

Na widzów czeka także wiele innych atrakcji. Planowane są konkursy, przejazdy pokazowe, licytacje gadżetów, koncerty zespołów muzycznych zarówno w sobotę jak i w niedzielę w godzinach wieczornych. Nie zabraknie także wielu innych atrakcji typowo rajdowych i oczywiście światełka do nieba!

Zapraszamy do Makowa Podhalańskiego już 12 i 13 stycznia!

Organizacją sztabu WOŚP zajmuje się Dom Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim.

Więcej informacji znaleźć można na www.rajdowaorkiestra.pl