ForumFacebook
Zarejestruj się na nowym forum internetowym!


Rajd Cieszyńska Barbórka
16.11.2012 17.11.2012

Więcej informacji

Ogólne informacje
Podział na klasy
Kalendarz RPP 2012
Tabela wyników
Sylwetki zawodników

zawodnik.RajdowyPuchar.plStrefa Zawodnika
konkurs.RajdowyPuchar.plStrefa Konkursowa
tv.RajdowyPuchar.plFilmy z Rajdowego Pucharu Polski
vrt.RajdowyPuchar.plRajdowyPuchar.pl DARK DOG VRT
m.RajdowyPuchar.plRajdowyPuchar.pl w telefonie
Artykuły
Cała prawda o kryzysie w RPP

Ciągłe wahania na giełdzie, niski kurs złotówki, podupadające firmy, zwolnieni pracownicy i łapiący się za czoło biznesmeni - to widok z ostatnich miesięcy ubiegłego roku. Przyczynił się do niego kryzys ekonomiczny, który zapanował na całym świecie. Mimo, że "kryzys jest jak yeti - nikt go nie widział, a cały czas się o nim mówi (słowa pewnej kobiety ze środowiska politycznego)" to jednak odbił się on na organizacji rajdów w Polsce. Niestety z nimi nie było dobrze, nawet przed zaistniałą sytuacją.


1.Rajd Sudecki-Centrum TMT

Mało który kibic rajdowy wspomina sezon 2003 z uśmiechem na ustach. RSMP staje się coraz nudniejsze i biedniejsze, a w całej rajdowej Polsce coraz bardziej mówi się o nielegalnych zapoznaniach z trasą. Z „upalaczami” walczono coraz intensywniej i skuteczniej. Nie było rajdu, na którym mieszkańcy przy drogach po których prowadziła trasa zawodów, nie użalali się na zwiększoną ilość szybciej jeżdżących kierowców. Większość z nich nie zwracało uwagi na to, że może dojść do nieszczęścia, aż do pewnego czerwcowego wieczoru…


Ulubione oesy zawodników

Są szutrowe, asfaltowe i śnieżne. Na każdym z nich rywalizacja przebiega inaczej. Każdy z nich wpisał się lepiej lub gorzej w pamięć zawodników. Bez nich nie byłoby rajdów. Odcinki Specjalne - OeSy, to miejsca, w których zbierają się kibice i rywalizują kierowcy. Zapytaliśmy kilku zawodników, które odcinki lubią najbardziej.


Rekordowa ilość zgłoszeń - Rajd Barbórki Cieszyńskiej 2001

Rajd Barbórki Cieszyńskiej stanowił ostatnią rundę Rajdowego Pucharu PZM sezonu 2001. Tuż przed rajdem, kibice wybierający się do Cieszyna na ostatni prawdziwy rajd mieli okazje do radości. Organizator zrezygnował z drugiego terminu zgłoszeń, ponieważ w pierwszej turze nadesłano do Automobilkubu Cieszyńskiego ponad… 170 formularzy! W tym przypadku stworzono rezerwową listę załóg.


Jak zacząć karierę rajdową w Pucharze? Radzi Kamil Suma

Pewnie nie raz się zastanawiałeś, co trzeba zrobić, by zacząć jazdę w drugiej lidze polskich rajdów - w Rajdowym Pucharze Polski. Na główne pytania zgodził się nam obszernie odpowiedzieć Kamil Suma, zawodnik, który dopiero zaczyna swoją karierę w RPP, a już osiąga bardzo wysokie lokaty w swojej klasie i w klasyfikacji generalnej, choć jeździ dużo słabszym samochodem niż czołówka.


Czym jeżdżą prywatnie zawodnicy z Pucharu?

Czym jeżdżą w rajdach samochodowych wie chyba każdy. Jednak prywatnie siedzą za kierownicą całkiem innych samochodów. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie cywilne samochody mają Twoi idole z Rajdowego Pucharu Polski? Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym sami zawodnicy dzielą się z nami informacjami o swoich "rodzinnych" samochodach.
Kalendarz
Rajdowy Puchar Polski 2013
1.
Rajd Świdnicki
2.
Rajd Mazowiecki
3.
Rajd Wisły
4.
Rajd Gdańsk Baltic Cup
5.
Rajd Karkonoski
6.
Rajd Rzeszowski
7.
Rajd Dolnośląski
8.
Rajd Barbórka Cieszyńska
Zobacz pełny kalendarzWięcej...
Najnowsze galerie


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Marcin Hennek


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Mirosław Jąkała


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Marcin Godyń


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Zbyszek Bury


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Łukasz Kufner


Rajd Cieszyńska Barbórka 2012, autor: Maciej Niechwiadowicz
Zobacz wszystkie galerieWięcej...
Ostatnio dodane filmy
» xDbhbWTCCPKhXousr
» rkXkexdysJX
» HrDAdDlKiNiYzj
» APUbRgcScIEWzfWUoUeu
» zqdrXDkFFmd
» ZGrGZPjTEe
» aRHldGBDnjG
» 7 Rajd Czechowicki 2013 | AKCJE [MotoRecords.pl]
Zobacz więcej filmówWięcej...